Profil użytkownika Marcelina
Obserwuj profil

Marcelina

Dołączył: 20/11/2013 22:14


Wyślij wiadomość

Średnia ocen: 2.9

Ilość opinii: 14

Opinie szczegółowe »
X

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Opinie

Alibaba. Bar turecki

Marszałkowska 138 lok. 10, 00-004 Warszawa

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Przyzwoity kebab na nocny głód


Szału kulinarnego nie ma, zwykle nie jadam w takich miejscach,a tym bardziej kebabów, które baraniny nigdy nie widziały. Tutaj też przypadek sprawił, że znajomi zaciągnęli mnie tam w drodze do klubu. I tu zaskoczenie - baranina! nie wielomięsny blok najgorszej jakości mielonki, ale mięsko, i to całkiem smaczne. Fajnie, że można wybrać grubość ciasta. Fanką nie jestem, ale najadłam się, obsługa błyskawiczna wręcz (7 minut!!!) i cena świetna (10zł za sporego kebaba to naprawdę taniocha). Polecam tylko i wyłącznie, jak czas nagli.


AleGloria. Restauracja

pl. Trzech Krzyży 3, 00-535 Warszawa

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Truskawkowa eksplozja smaku


Najlepsza restauracja, w jakiej miałam okazję się znaleźć:) wystrój WSPANIAŁY, sielski, typowy dla polskiej wsi, piękny bar solny, genialny wygląd aż zachęcał do jedzenia. Tak więc zamówiłam z mężem dania (ceny masakra!) i w oczekiwaniu na nie podano nam pyszny, świeży chlebek z masłem, dobrym, nie jakimś tam z marketu. Mąż zamówił kaczkę po polsku z modrą kapusta i jabłkami, wspaniała potrawa, idealne dopasowanie kwaskowatych jabłek, a kaczka soczysta i doprawiona jak trzeba, na 5+. Moja pierś kacza na różowo w sosie różanym z kluskami śląskimi i sałatką z truskawek okazała się wręcz fenomenalna! Idealna kompozycja smaków, nie czuło się kontrastu słodkie/słone, smaki współgrały idealnie. Jedno z najlepszych dań jakie jadłam w życiu. Deseru nie było już gdzie zmieścić, więc skusiliśmy się jedynie na maleńki kieliszeczek nalewki malinowej produkcji własnej, zaproponowanej nam przez kelnera. Obsługa świetna, choć 10% napiwku wliczonego w rachunek uważam za przesadę.


Al Pomodoro

Dzieci Warszawy 27a, 02-495 Warszawa

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Dziwne miejsce, ale jedzenie smaczne.


Hmm, bardzo mieszane uczucia co do tego miejsca... Po pierwsze położenie w miejscu schowanym między blokami, co nie ułatwia jego znalezienia, dodatkowo lokal w ogóle nie oznakowany, stoi tylko jakiś plakacik na potykaczu. Wystrój baaaardzo przeciętny, aczkolwiek do najgorszych nie należy. Jako że wolę nacieszyć żołądek niż oczy w ostateczności (choć bardzo zwracam uwagę na wygląd jedzenia jak i restauracji) postanowiłam z oceną poczekać do dania. Ceny zdecydowanie nas odstraszyły od przystawek, więc postanowiliśmy zacząć od dania głównego. Zamówiłam poleconą przez kelnerkę solę ze szparagami, która była bardzo miłym zaskoczeniem. Odpowiednio ciepła, smak przypraw nie zabił delikatnego smaku ryby, a szparagi idealnie ugotowane, nie za miękkie, zachowały swój intensywny zielony kolor:) mąż zamówił polędwiczki w sosie, które ocenił jako poprawne, choć bez szału. Na deser zamówiłam szarlotkę na ciepło, a mąż tiramisu. Oba desery bardzo smaczne, nie przesłodzone i ładnie podane.


Akasaka Han Kang

Wołoska 18 lok. 601, 02-675 Warszawa

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Przyzwoite sushi


Rzeczywiście typowo azjatycka kuchnia, pełna karta azjatyckich specjalności podawanych w tradycyjny sposób. Zamówiłam zupę wonton z pierożkami, a mąż tempurę na białym ryżu. Obie potrawy smaczne i wyraźnie doprawione. Jego tempura wydała mi się nieco nadmiernie tłusta, ale jemu bardzo smakowała:) i oczywiście klientela to tłumy Azjatów, co o czymś musi świadczyć.


Agrykola. Kawiarnia

Myśliwiecka 9a, 00-459 Warszawa

Położenie i okolica:

Jedzenie:

Obsługa:

Wystrój:

Jakość/cena:

Kawiarnia z fast-foodem


Pierwsza kawiarnia, w której zaproponowano mi fast-foody. Dźwięk mikrofali i dojmujący zapach frytury odebrał mi chęć na spróbowanie czegokolwiek. Bardzo, bardzo średnio.Więcej

Wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce prywatności".